Obozy młodzieżowe

Obóz wspinaczkowo – formacyjny dla zaawansowanych: 25.06-2.07.2017

dla kogo: uczestników obozów wakacyjnych, którzy wspinali się od dołu. Nie ma tutaj limitów wiekowych.

gdzie: Jura Krakowsko – Częstochowska. Dolina Będkowska i Kobylańska

zakwaterowanie: w namiotach na polu namiotowym, przy schronisku Brandysówka w Dolinie Będkowskiej.

wyżywienie: przygotowujemy sami (z wyjątkiem obiadów).

koszt: 990zł. Koszt obejmuje opiekę instruktora wspinania, ubezpieczenie od sportów podwyższonego ryzyka, wyżywienie, noclegi.

kilka szczegółów: Generalnie korzystamy z wiedzy, którą mamy. Szlifujemy wspinanie od dołu, przepinanie u góry, stanowiska, wycofywanie ze ściany. Poznajemy nowy teren wspinaczkowy. Alternatywnie możliwość zwiedzenia jaskini. Alternatywnie dla chętnych droga wielowyciągowa.

W ramach obozu spotkamy się także z ratownikami GOPRu, którzy poprowadzą kurs pierwszej pomocy w skałach.

Poza tym proponuję codzienną katechezę, w trakcie lub poza Mszą Świętą, ewentualnie zamiennie z pogadanką.

Rozwiązywanie zaistniałych sytuacji metodą społeczności.

Codzienne podsumowanie dnia, ze zwróceniem uwagi na potencjał i zagrożenia, a także czas na podzielenie się doświadczeniami. Program ustalamy wspólnie.

 

Obóz wspinaczkowo – formacyjny dla początkujących i zaawansowanych: 9-16.07.2017

dla kogo: młodzieży męskiej w wieku 11 – 17 lat

gdzie: Jura Krakowsko – Częstochowska

zakwaterowanie: w namiotach na terenie Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „ŚWIĘTA PUSZCZA”, ul. Świętej Puszczy 6, 42-256 Olsztyn k/Częstochowy, możliwe przeniesienie w rejon Złotego Potoka

wyżywienie: przygotowujemy sami (z wyjątkiem obiadów). Przewiduję także ogniska i pieczonki.

koszt: 1090zł. Koszt obejmuje opiekę instruktora wspinania, ubezpieczenie od sportów podwyższonego ryzyka, wyżywienie, noclegi.

kilka szczegółów:  Jura to mekka wspinania skałkowego w Polsce. Przewiduję naukę podstaw asekuracji, podstawowych węzłów. Wspinanie na wędkę (możliwe także z prowadzeniem drogi, jeśli osiągniemy odpowiedni stopień zaawansowania), zjazdy ze ściany, podchodzenie na linie. Zwiedzanie jaskini przy użyciu specjalistycznego sprzętu speleologicznego. Przeprawę przez wodę, budowanie mostu linowego. Opcjonalnie spływ kajakowy na Warcie (program zależny od oczekiwań i możliwości uczestników).

Poza tym proponuję codzienną katechezę, w trakcie lub poza Mszą Świętą, ewentualnie zamiennie z pogadanką.

Rozwiązywanie zaistniałych sytuacji metodą społeczności.

Codzienne podsumowanie dnia, ze zwróceniem uwagi na potencjał i zagrożenia, a także czas na podzielenie się doświadczeniami.

Zapewniam bazę namiotową, możliwość pożyczenia śpiworu i karimaty, a także sprzęt wspinaczkowy.

Dla rodziców i rodzeństwa: Proponuję szkolenie „ABC wspinania na wędkę”. Nauczą się państwo asekuracji i kilku zasad bezpiecznego wspinania na wędkę. Korzystny szczególnie po zakończeniu obozu na sztucznych ścianach wspinaczkowych. Otworzy to możliwość kontynuacji rekreacyjnego spędzania czasu wraz z dziećmi na ścianach wspinaczkowych, które są praktycznie w każdym dużym mieście. Szkolenie można zrobić w ostatnim dniu obozu przed południem, trwa ok. 3 godzin. Koszt to 70zł.

Termin zgłoszeń: Do wyczerpania miejsc

Obóz w Arco (Włochy) dla zaawansowanych: 20 – 26.08.2017

obóz wspinaczkowy w okolicach Arco (Włochy) rozszerzenie perspektywy wspinania – droga wielowyciągowa, jednowyciągowa i via ferrata.

Zakwaterowanie na Camping ZOO w namiotach

7 dni (z dniem wyjazdy i przyjazdu) czyli 5 dni na miejscu: 1500zł (to pełny koszt z przejazdem, noclegami i wyżywieniem)  tutaj możliwość uczestniczenia w wyjeździe ojców z synami – wtedy koszty i szczegóły do ustalenia.

grupę zbieram do 10 czerwca

zainteresowani obozami: proszę o kontakt xgrzesp@wp.pl